תאריך עדכון: 19/5/16
פראג - נהר הוולטאבה
פראג – נהר הוולטאבה

מדריך זה לפראג נכתב על ידי תושב העיר והוא כולל גם מקומות ואתרים שלא תמצאו במסלולי התיירות הרגילים והמוכרים. אם אתם נוסעים לפראג לכל מטרה שהיא: עסקים, תיירות או בילוי – קחו את המדריך הזה איתכם כקובץ במחשב שלכם או כפלט מודפס. בכל מקרה, שתהיה לכם נסיעה טובה ומוצלחת.

איפה נמצאת לשכת התיירות המרכזית של פראג?

הלשכה נמצאת בכיכר של העיר העתיקה ודרכה תקבלו מידע תיירותי מגוון כמו מפות, טיפים לטיול, הנחות לבתי עסק שונים ועוד.

איך מגיעים משדה התעופה ואצלב האוול לפראג?

שתי האפשרויות המתאימות ביותר לתיירים הן אוטובוס או מונית:

 • אוטובוס: נחשבת לדרך הנוחה ביותר כי יש אוטובוס כל חצי שעה משדה התעופה לעיר ובחזרה בשעות 5:00-22:00 תוך כדי עצירה ב-4 תחנות ביניים במרכז העיר. הנסיעה נמשכת כחצי שעה והאוטובוס נקרא איירפורט אקספרס (Airport Express) כך שהקיצור AE הוא הסימון שנמצא על האוטובוס. התחנה של האוטובוס ממוקמת 100 מטר מהכניסה הראשית של שדה התעופה וכרטיס ניתן לקנות מנהג האוטובוס ומחירו 60 קרונות צ'כיות (כ-10 שח) לכיוון.
 • מונית: ניתן לקחת מונית מיוחדת משדה התעופה לעיר ומחירה ינוע בין 500-1000 קרונות צ'כיות (90-200 שח)
מפת פראג 1

לינה בפראגBooking.com

תחבורה בתוך פראג

רכבת תחתית (מטרו): הרכבת פועלת כל יום עד מ-5 בבוקר עד חצות ואפשר לקנות כרטיס ליום, ליומיים או לשלושה ימים כאשר המחיר משתנה בהתאם ומגיע מקסימום ל-60 קרונות צ'כיות. הכרטיס נעשה פעיל לאחר שמעבירים אותו בעת הכניסה לתחנת הרכבת ומקבלים פלט מודפס. פעולה זו נעשית פעם אחת ואין צורך לחזור עליה כל זמן שהכרטיס בתוקף. מומלץ מאוד להשתמש בכרטיס בר-תוקף כי העוברים על החוק מקבלים קנס. לרכבת התחתית של פראג שלושה קווים : ירוק שנקרא A, צהוב שנקרא B ואדום שנקרא C. לרכבת התחתית יש בסך הכל 46 תחנות כולל 3 תחנות מעבר שבהן אפשר להחליף קוים. הרכבת התחתית משתרעת על 46 ק"מ ובממוצע יש רכבת כל 2 דקות או כל 10 דקות, תלוי בעומס.

שקעים חשמליים

בפראג משתמשים בשקע חשמלי בעל שני פינים ולכן לתקע בעל 3 פינים צריך מתאם. המתח דומה לישראל.

מה לראות בפראג?

סימטת הזהב

כדאי מאוד להגיע השכם בבוקר כי אלו הן שתי האטרקציות המתוירות יותר בעיר. סמטת הזהב היא רחוב קטן וצר ששימש במקור כמעבדות לניסיונותיהם של אלכימאים שהוזמנו לעיר ע"י המלך רודולף השני ולכן נקראת גם סמטת האלכימאים. עם הזמן הבתים ננטשו כי לא הופק זהב כנדרש והבתים אוכלסו ע"י צורפים שהסבו אותם למגורים. בתי הסמטה נבנו במאה ה-16 צמוד לחומה הצפונית של מצודת פראג ובמאה ה-20 הם עברו שיפוץ ושיחזור ע"י העירייה. עליות הגג של הבתים מקושרות ביניהם במסדרון ששימש בעבר את הצלפים של המצודה. כיום הסמטה נחשבת לאחד מהרחובות היפים ביותר בעיר ובתיה הוסבו לחנויות שונות, בתי קפה וגלריות.

מצודת פראג

 • כתובת:  Zlatá ulička, 110 00 Praha 1 – Hradčany
 • טלפון: 224 373 368 420+
 • שעות פעילות: כל השנה מ-09:00 עד 16:00 כאשר בחודשים אפריל עד אוקטובר המקום פתוח עד 17:00
 • עלות: סיור מלא באתר המצודה יעלה 350 קרונות צ'כיות.

רובע המצודה

מכל נקודה בעיר ניתן לראות את הצריחים של מצודת פראג והם הסמל של קו הרקיע העירוני. המצודה נחשבת למצודה הכי עתיקה בעולם והיא רשומה ככזו בספר השיאים של גינס. למצודה מספר סגנונות בנייה כי לאורך השנים היא נבנתה מחדש מספר פעמים עקב שריפות, פלישות ומלחמות. כיום המצודה היא מעונו הרשמי של נשיא צ'כיה וכדאי לראות את טקס חילופי המשמר שנערך כל שעה. הכניסה למצודה היא בתשלום, מלבד לקתדרלת סנט ויטוס הגותית בעלת מגדל השעון. רצוי להקדיש למצודה מספר שעות כדי להתרשם ממגוון הארמונות, האולמות והגנים שלה.

 • שעות: בחודשים אפריל עד אוקטובר מ05:00-24:00 ובחודשים נובמבר עד מרץ מ-06:00 עד 23:00
 • אתר אינטרנט : www.hrad.cz

שייט על נהר הוולטאבה

בימות הקיץ מומלץ לשוט על הנהר, לעבור מתחת לכל הגשרים של העיר ולזכות  במבט שונה על העיר. ישנן מספר חברות שמציעות שייט על הנהר, כאשר חלק מהסיורים כוללים ארוחת ערב. כל החברות מפליגות מגשר קארל והשייט אורך כשעה והוא כולל הדרכה באנגלית ושתייה. המחיר הוא 200 קרונות צ'כיות.

כיכר הרדצ'אני

בכיכר מספר מבנים שמשלבים את סגנונות הבנייה של הבארוק ושל הרנסנס. בין המבנים הבולטים כדאי להזכיר שניים: בית הארכיבישוף שמשלב 3 סגנונות בנייה: הבית נבנה בסגנון רנסנס, נבנה שוב בסגנון בארוק ושופץ לבסוף במאה ה-18 בסגנון רוקוקו. ארמון שוורצנברג הוא מבנה רנסנס שמור ואפשר לזהותו ע"פ העיטורים בחזית בצבעי שחור ולבן.

גשר קארל

גשר קארל בזריחה - פראג
גשר קארל בזריחה – פראג

הגשר מחבר בין העיר העתיקה לרובע לסר. הגשר נבנה במאה ה-15 ובתחילתו מגדל ולאורכו 30 פסלים של קדושים נוצרים. מהגשר אפשר לראות את צריחי הכנסיות של פראג וניתן לטייל לאורכו בכל שעות היום והערב, כאשר במהלך היום הגשר עמוס בדוכנים של אומנים מקומיים ומתקיימים בו מופעי מוזיקה שונים.

כיכר העיר פראג

הכיכר נחשבת לאחד מהמקומות המתוירים ביותר בפראג והיא אחת היפות באירופה ולכן גם כאן כדאי לבקר בשעה מוקדמת. היא נבנתה במאה ה-10 כשוק וכיום היא משמשת כנקודת מוצא לסיורים באנגלית ללא תשלום למוקדים שונים בעיר העתיקה. בכיכר נמצא פסלו של יאן הוס, שנחשב לאחד מהאישים הבולטים של העיר פראג. בכיכר כדאי לצפות במופע הבובות שמתקיים כל שעה עגולה עד 21:00 ובמהלכו יוצאות בריקוד דרך דלת עץ בשעון האסטרונומי 12 בובות שמסמלות את שליחי ישו של מתוך השעון שנבנה במאה ה-15 ונחשב לאחד מסמליה של העיר. הוא עיטר את חזיתו של בית העירייה עד שעבר למקומו החדש וכיום ניתן לטפס למגדל השעון ומשם יש תצפית של כל העיר.

 • כתובת – Staromestske namesti 110 00 Praha
 • שעות עלייה למגדל: בחודשים מאי עד אוקטובר בשעות 09:00 עד 18:00 כאשר ביום ב' העלייה מתאפשרת משעה 11:00 בלבד. בחודשים אוקטובר עד אפריל בשעות 09:00 עד 17:00 מלבד בימי ב' שבהם מתאפשרת עלייה משעה 11:00 בלבד.

כנסיית טין

באיזור נמצאת גם כנסיית טין שנקראת ע"ש בית הספר טין הסמוך לה. הכנסייה בנויה בסגנון גותי ויש לה שני צריחים בגובה 80 מטר כל אחד ועוד 18 צריחים נמוכים יותר. החזית של הכנסייה היא בצורת כיפה שמקושטת בעיטורים ובפסלים ובכותרת ושער הכניסה הצפוני לכנסייה מעוטר בסצנות מחיי ישו. בתוך הכנסייה כדאי להתעכב ליד פסלה המוזהב של של המדונה, ליד המזבחות, ליד בימת המטיף העתיקה ובעיקר ליד קבר השנהב. אפשר לבקר בכנסיה ביום וכדאי לחזור אליה גם בלילה כשהיא מוארת באורות מזוויות שונות. הכנסייה פתוח הכל יום מ-12:30 כאשר בימים חמישי ושישי הכניסה מסתיימת ב-15:00, ביום שני הכניסה מסתיימת ב-18:00 ובשאר הימים הכניסה היא עד השעה 17:00

בית הכנסת אלטנוישול

בית הכנסת הזה הוא בית הכנסת העתיק הפעיל ביותר באירופה ולפי האגדה הוא נבנה מאבנים שהביאו מלאכים מירושלים. בעליית הגג שלו מתרחש הסיפור המפורסם של הגולם מפראג. שימו לב שעות הפתיחה משתנות בכל עונה ולכן כדאי להתעדכן דרך אתר האינטרנט.

 • כתובת: Maiselova 18, 110 01 Prague 1
 • אתר אינטרנט: Synagogue.cz

רובע לסר

הרובע נמצא בצד המערבי של נהר הוולטאבה והוא מפורסם בזכות הרחובות הציוריים שלו ובזכות הכנסיות שלו. הרובע הוקם במאה ה-18 ושיטוט בו מחזיר את התייר לאווירת אותה תקופה. ברובע זה נמצא "הקיר של ג'ון לנון" הוא קיר גרפיטי שהוקם ע"י מעריצי הזמר לאחר הרצחו ושימש פורקן לרגשות נגד הקומוניזם ובעד השלום.

 • כתובת הקיר: Velkoprevorske Namesti

קתדרלת סנט ניקולאס

הקתדרלה שולטת על הכיכר של רובע לסר והיא בולטת למרחק בזכות כיפתה הירוקה. הקתדרלה בנויה בסגנון בארוק ותקרתה מעוטרת בפרסקאות רבות.

 • כתובת : Malostranske namesti; 118 26.
 • ניתן לבקר בקתדרלה כל יום בין השעות 09:00-17:00 כאשר בחודשים נובמבר עד פברואר הכניסה מסתיימת בשעה 16:00. 
 • אתר אינטרנט – www.stnicholas.cz

הרובע היהודי של פראג

הרובע נקרא גם יוספוב ע"ש יוזף השני ששיפר את התנאים של היהודים בפראג. הרובע הוקם במאה ה-13 והוא נמצא בין הגדה הימנית של הוולטבה ובין הכיכר של העיר העתיקה. בעבר זה היה המקום היחיד בעיר בו הורשו יהודים להתגורר וכיום הרובע מכיל מספר אתרים חשובים: בית העירייה היהודי, אולם זיכרון לנספים בשואה וכן בית הקברות היהודי (העתיק ביותר בעולם) ובו קברו של המהר"ל מפראג. ברובע יש 4 בתי כנסת ואחד מהם הוא בית הכנסת הישן-חדש שנבנה בסגנון הבארוק במאה ה-13. בית כנסת זה הוא בית הכנסת העתיק ביותר באירופה שעדיין פעיל ולפי האגדה כאן טמון מה שנותר מהגולם המפורסם. ההיסטוריה של הרובע מוצגת במוזיאון היהודי שנמצא פה. ניתן לרכוש כרטיס כניסה למוזיאון שכולל גם כניסה לכל האתרים האחרים שברובע.

מגדל אבק השריפה

המגדל נמצא ליד בית העירייה והוא שימש בעבר כאחד משערי הכניסה לעיר. המגדל מתנשא לגובה של 65 מטר והוא ידוע בשם "המגדל החדש" כי הוא הוקם במאה ה-15 כחידוש למגדל שהוקם בעיר העתיקה במאה ה-14. במאה ה-17 החליפו את שמו ל"מגדל אבק השריפה" כי נהגו לאחסן בו אבק שריפה. אפשר לצפות בתערוכה אודות ההיסטוריה של המגדל שמוצגת במקום והיא פתוחה כל יום מ-10:00 עד 18:00 כאשר בחודשים מרץ ונובמבר הכניסה היא עד השעה 20:00 ובחודשים אפריל עד ספטמבר הכניסה היא עד שעה 22:00.

גבעת פטז'ין

הגבעה בגובה 327 מטר והיא נמצאת במרכז העיר על הגדה המערבית של הוולטבה. אפשר לעלות לגבעה ברכבל או ברגל ולבעלי כרטיס לתחבורה הציבורית – העלייה על הרכבל כלולה בכרטיס. בראש הגבעה יש פארק עירוני ובו העתק מוקטן פי 5 של מגדל אייפל שנבנה שנתיים אחרי המגדל המקורי. אפשר ורצוי לעלות לתצפית מעניינת ומעשירה על כל העיר מהמגדל. המחיר – 110 קרונות צ'כיות.

 • כתובת :U Lanove Drahy, 118 00 Praha.

אוטובוס התיירים של פראג

סיור באוטובוס מקיף את כל אתרי העיר המרכזיים וכולל הדרכה. אפשר לקנות כרטיס שתקף ל-48 שעות שבמהלכן יורדים ועולים לאוטובוס מ-8 התחנות שלו כמה פעמים שרוצים. אפשר להוסיף לכרטיס גם שייט של שעה בנהר וכן סיורים רגליים מודרכים באנגלית ברובע היהודי ובמצודת פראג בתוספת תשלום.

גן החיות של פראג

גן החיות בפראג
גן החיות בפראג

גן החיות פתוח כל השבוע משעה 09:00 עד 16:00 ובקיץ עד 19:00. חשוב לזכור שהמחיר משתנה כל הזמן ולכן כדאי להתעדכן באתר האינטרנט של הגן. במקום גם רכבל שממנו אפשר לתצפת על העיר.

בובובה דראחה (BOBOVA DRÁHA PROSEK)

פארק אקסטרים מחוץ לפראג כולל מזחלת הרים בתוך מגלשה (כולל מעלית בחזרה), פארק חבלים בגובה 5 מטרים שפתוח בסופי שבוע, טרמפולינה, גן שעשועים לילדים, קיר טיפוס ומשחק טניס שולחן. הכניסה לפארק היא ללא תשלום אבל יש לשלם על כל פעילות בנפרד או לרכוש חבילה. מומלץ לשהות בפארק לפחות שעתיים וכדאי גם לאכול במסעדה שבמקום ולו רק בגלל הנוף הנשקף ממנה.

 • כתובת – Prosecká 906/34b, פראג 9 
 • כל נסיעה במזחלת ההרים תעלה 70 קרונות למבוגר או סטודנט וכניסה לפארק החבלים תעלה 110 קרונות
 • שעות – המקום פתוח בימים שני עד שישי בשעות 12:00 עד 20:00 כאשר בימי ראשון או חגים המקום נפתח ב-10:00 ונסגר ב-22:00
 • אתר אינטרנט : http://www.bobovadraha.cz/lang-eng/

הספא הצהוב

ז'לוטה לאז'ניאה (Žluté lázně) – חוף ים מלאכותי שנמצא בדרום פראג על גדות הוולטאבה. במקום מגוון בריכות למבוגרים ולילדים, סירות פדלים להשכרה וכן מסעדות ופאבים. כרטיס הכניסה כולל שוברים למסעדות שבמקום והנחה של עד 80 קרונות. כדאי מאוד להגיע למקום אם נמצאים בפראג בקיץ.

 • כתובת –  Podolské nábřeží 3/1184, 140 00 Praha 4-Podolí
 • עלות – ילדים וסטודנטים – 50 קרונות צ'כיות ומבוגר -80. כניסה לפארק תעלה לילדים ולמבוגרים כאחד 50 קרונות.
 • שעות – האתר פתוח בחודשי הקיץ בלבד (יוני-ספטמבר) בשעות 09:00 עד 02:00 אך הכניסה מתאפשרת רק עד 17:00.
 • אתר אינטרנט : http://www.zlutelazne.cz/

האי קמפה

אי בלב העיר צמוד לעיר העתיקה ובו פארק עם נוף לעיר, חנויות ומסעדות. המקום נחשב למקום בילוי פופולרי בעיקר בלילה.

 • כתובת – Kampa Island, 118 00, פראג 1,

מגדל הטלוויזיה

פסלי התינוקות שמטפסים על מגדל הטלויזיה של פראג

מגדל זה הוא הגבוה בעיר וגובהו 216 מטר. אפשר לעלות לתצפית על העיר בגובה 93 מטר וליהנות מבית קפה וממסעדה ואפילו ממלון שממוקמים במגדל. עמודי המגדל מעוטרים בפסלים של תינוקות מגודלים שנראה כאילו הם מטפסים על המגדל.

 • כתובת – Mahlerovy sady 2699/1, 130 00 Praha 3-ZiZkov
 • אתר אינטרנט – towerpark.cz/en

ריחוף חופשי בארנה

זו בעצם מנהרת אוויר שנמצאת בפרברי פראג. ניתן לעבור קורס בריחוף או לרחף דקה וחצי באופן חופשי בלי קורס. ניתן גם לרכוש חבילות ריחוף, משפחתיות וקבוצתיות, וליהנות משעה של ריחוף.

 • כתובת – Tupolevova, Praha 9, Letňany

מבוך המראות

מבנה בצורת טירה על גבעת פטרין ובו מבוך מראות שבסופו תמונת ענק תלת-מימדית של קרב עתיק שהתחולל בגשר פראג וכן אולם צחוק שכולל מראות מעוותות.

 • כתובת – Petrinske sady 1, Prague 1
 • שעות פעילות – כל יום מ-10:00 כאשר בחודשים מאי עד אוגוסט ובאוקטובר הכניסה היא עד השעה 18:00, בינואר-מרץ הכניסה עד 17:00 ובאפריל עד ספטמבר הכניסה עד 19:00
 • עלות – 50 קרונות צ'כיות למבגר ו-40 לילד.

שייט לילי

שייט רומנטי של כשעתיים על הוולטבה שכולל ארוחה ערב. הספינה יוצאת מספר פעמים בערב משער 5 שמתחת לגשר Cechuv.

 • אתר אינטרנט – http://www.jazzboat.cz/en/

ספא בירה

כשמו כן הוא: ספא בתוך חבית של בירה. החבית עשויה מעץ והיא מלאה במים ובחומרים להכנת בירה בטמפרטורה קבועה של 35 מעלות צלסיוס. המתרחצים יכולים לשתות בירה תוך כדי ומספא מפנק של חצי שעה אחרי.

הלונה פארק של פראג

הלונה פארק העירוני פתוח כל יום מ-11:00 עד 17:00 והכניסה אליו היא חופשית, אבל עלייה לכל מתקן עולה 25 קרונות צ'כיות.

מערת נטיפים

ב-1950 התגלתה במקרה מערכת של מערות נטיפים באורך של 2 ק"מ תוך כדי עבודת חציבה במחצבה. אחת מהמערות פתוחה לציבור משנת 1959 ויש בה שרידים של בית מלאכה שזייף מטבעות וכן מאובנים ובעלי חיים מתקופת האבן. במערה מתקיימים סיורים מודרכים לכל אורכה -620 מטר.

קניות ושופינג בפראג

שוק הפשפשים של פראג
 • שדרת ואצלב – Vaclavske namesti – שדרה באורך של 682 מטר שכוללת את המוזיאון הלאומי ופסל של סוס ולכן המקום מכונה "שוק הסוסים". בשדרה הרבה ומסעדות וחנויות בגדים והיא יעד אהוב על כייסים.
 • רחוב Melantrichova – שוק של מזכרות, אוכל, אמנויות והכל בזיל הזול.
 • קניון הברבור הלבן – מבחר חנויות של בגדים, נעליים ומוצרי בית במחירים זולים. הקניון ממוקם 5 דקות הליכה מתחנת האוטובוס המרכזית בפראג, פלורנס, לכיוון כיכר הרפובליקה.
 • קניון נובי סמיחוב- (Novy Smichov) – קניון מערבי שבו חנויות רבות כולל רשתות בינ"ל וסופרמרקט. כתובת – Plzeňská 8, Prague 5. הקניון פתוח כל יום בשעות 09:00 עד 21:00.
 • קניון הפלדיום – הקניון ממוקם ליד כיכר הרפובליקה ומגדל אבק השריפה. הוא משתרע על חמש קומות וכולל בעיקר חנויות בגדים, אלקטרוניקה, צעצועים, סופרמרקט, רשתות מזון מהיר בינ"ל וגם קזינו. כתובת – Namesti Republiky 1.
 • קניון לטנאני – הקניון נחשב לזול מאוד כי הוא משרת בעיקר מקומיים ולא תיירים. בקניון זה מאות חנויות והרבה רשתות בגדים ומזון מהיר בינ"ל, חנויות נעליים, ספורט, אלקטרוניקה וסופרמרקט ענק. במקום גם חנות כלי בית ורהיטים של שתי קומות . כתובת : Veselská 663, Praha 9. שעות פעילות – כל יום מ-09:00 -21:00.
 • Fashion arena  – קניון אאוטלט (עודפים) בצד המזרחי של העיר. הקניון מכיל יותר ממאה חנויות עם הנחות קבועות של 30% ויותר. בקניון גם כמה מסעדות של מזון מהיר, אבל כולן מקומיות ולא בינ"ל. הקניון פתוח כל יום מ-10:00 עד 20:00. יש אוטובוס חינמי שעליו הכתובת Fashion arena והוא יוצא כל חצי שעה לקניון מתחנת המטרו Depo hostivar.  כתובת הקניון -Zamenhofova 440 Praha 10.
 • קניון ארקדי פנקרץ – בקניון כמאה חנויות כולל רשתות ביגוד בינ"ל, צעצועים, נעליים, תכשיטים, מזון ועוד. לקניון תחנת מטרו משלו שקרויה באותה שם – Pankrac והוא פתוח כל יום בין 09:00 ל-21:00. כתובת : Pankráci 86, Prague 4 Na
 • קניון חודוב – קניון של שלוש קומות ובו יותר מ-200 חנויות של מתנות, ספורט, נעליים, אלקטרוניקה, צעצועים ומזון שחלקן הן בינ"ל. הקניון נמצא ליד תחנת מטרו באותו שם – Chodov והוא פתוח כל יום מ-09:00 עד 21:00. כתובת : Roztylská 2321/19, Prague 4.
 • פלורה – אחד הקניונים הגדולים בעיר שכולל 4 קומות ויותר מ-100 חנויות של בגדים, נעליים, מתנות, ספורט, אוכל וכן אולמות קולנוע וסופרמרקט. הקניון פתוח כל יום מ-09:00 עד 21:00 אך בימי ראשון הוא נפתח רק ב-10:00. הסופרמרקט פתוח עד חצות. לקניון תחנת מטרו צמודה באותו שם – Flora והכניסה לקניון נעשית ישר מתחנת המטרו. כתובת : Vinohradská 2828/151.
 • פנסקה – 15 חנויות של בגדי גברים מעוצבים שפתוחות כל יום מ-10:30 עד 18:00. כתובת: Na Prikope 23, Prague 1.
 • השוק הוייאטנמי – השוק נמצא מחוץ לפראג רבתי. דוכנים של בגדים, תיקים, בשמים, משקפיים, נעליים, אלקטרוניקה שחלקם הגדול מזויפים וכן מספר דוכני מזון אסייתי. כדאי ורצוי לעמוד על המקח. השוק פעיל כל יום בין 08:00 ל-18:00 ובשבת עד 13:00
 • Havalske trziste – שוק פתוח ופופולרי במרכז העיר ובו מבחר רב של פירות וירקות, צעצועים, תכשיטים ואמנויות. ליד השוק יש חנויות מזכרות אבל השוק עצמו מלא בכייסים. השוק פתוח כל יום מ-07:00 עד 18:00 ובסוף שבוע מ-08:00. כתובת : Prague 1, Havelska 18
 • Blesi trh – שוק פתוח שפתוח בסופי שבוע לאורך כל השנה בשעות הבוקר המוקדמות ( 7:30-13:30) והוא כרוך בעלות כניסה של 20 קרונות. בשוק זה המחירים נחשבים לזולים והוא מומלץ לחובבי אספנות ומציאות. כתובת: Kolbenova, 190 00 Praha
 • שוק הפשפשים – רוב הפריטים הם פריטי יד שנייה אבל יש גם מוצרי אומנות בשלל תחומים: בגדים, תכשיטים, כלי בית ועוד. השוק פתוח כל שבת שנייה בחודש בשעות 09:00 עד 16:00. כתובת : Palackeho náměstí, פראג 2.
 • Debenhams – כלבו בריטי בגודל של 450 מ"ר ובו מוצרי אופנה והנעלה שונים. כתובת: Vaclavske namesti 21, Prague 1, Prague. 

מוזיאונים בפראג

 1. מוזיאון יהודי פראג – אוסף פריטים הקשורים בתרבות, בהיסטוריה, במשפחה ובמנהגי הדת היהודית. המוזיאון כולל מעל 40 מיצגים ואלפי ספרים בנושא מרחבי צ'כיה והוא מתחלק על פני 6 אתרים ברחבי הרובע היהודי כולל בית הקברות, בתי הכנסת השונים ועוד. המוזיאון פתוח כל יום החל מהשעה 09:00 מלבד בשבתות ובחגים יהודיים. בחורף המוזיאון נסגר ב-16:30 ובקיץ ב-18:00 ומחיר הכניסה אליו הוא 300 קרונות. כתובת – U Staré školy 141/1, 110 00 Praha 1. אתר אינטרנט – http://www.jewishmuseum.cz/en/info/visit/
 2. מוזיאון העינויים – מוזיאון העינויים נמצא בתוך מרתף ששוחזר במרכז העיר והוא מציג מאות מכשירי עינויים וציורים שמתארים עינויים שונים לאורך ההיסטוריה. במוזיאון הדגמות קוליות וויזואליות של העינויים והוא פתוח כל יום מ-10:00 עד 22:00. כתובת : Celetná 12, Praha 1.  מחיר: 260 קרונות. אתר אינטרנט : www.museumtortury.cz.
 3. מוזיאון השעווה פתוח על יום מ-10:00 עד 20:30 ובסופי שבוע עד 21:30. אתר אינטרנט : www.waxmuseumprague.cz. הכניסה לכל אחד מהמוזיאונים (העינויים והשעווה) עולה 260 קרונות למבוגר אבל ניתן לקנות כרטיס משולב ובכך להוזיל עלויות.
 4. מוזיאון הצעצועים – המוזיאון נמצא בסימטת הזהב ונחשב לחלק מהאתרים של רובע המצודה. המוזיאון פתוח כל יום בין השעות 09:00 ו-17:30 וכרוך בדמי כניסה של 40 קרונות למבוגר. כתובת: Jirska 4
 5. מוזיאון הלגו – 340 מטר של מיצגי לגו כולל לגו חלל, לגו פיראטים ועוד ועוד. כתובת : Národní 31. שעות פעילות: כל יום מ-10:00 עד 20:00. עלות – 200 קרונות לאדם.
 6. מוזיאון הסקס – מוזיאון המין של פראג מציג כל מה שקשור לנושא כולל תמונות, חפצי אמנות ואביזרים שונים והוא ממוקם ב- Melantrichova 476/18.
 7. מוזיאון הבירה – למעשה זהו פאב שנמצא בעיר העתיקה של פראג ובו מוגשים יותר מ-30 סוגים של בירה. הבירה מיוצרת במגוון מבשלות. מומלץ להתייעץ עם הצוות כי הם אדיבים, ידידותיים ויש להם הרבה עצות טובות. כתובת : Dlouh 720/46 110 00 Prague 1-Old Town. טלפון : 420.7.3233.0912+. הפאב פתוח כל יום מ-12:00 עד 03:00. 
 8. מוזיאון השוקולד – המוזיאון נמצא בתוך בית חרושת לשוקולד והוא מציג תערוכות שונות בנושא, למשל: ההיסטוריה של השוקולד, תצוגה של ניירות לעטיפת שוקולד ועוד ועוד. ניתן להשתתף בסדנה לייצור שוקולד, לצפות בתהליך הכנת השוקולד שנערכת בחנות המזכרות וכמובן לטעום. כתובת : Celenta 10. פתוח כל יום מ-12:00 עד 18:00 ומחיר הכניסה נע בין 90 ל-140 קרונות. טלפון : 224-242-953. אתר אינטרנט : www.choco-story-praha.cz

אוכל, קדימה אוכל. מסעדות מומלצות בפראג

לביבות תפוחי אדמה - מאכל צ'כי מסורתי
 1. Terasa u Zlate Studne – המסעדה נמצאת בקומה 4 של המלון u Zlate Studne ונשקף ממנה נופה המרהיב של העיר כאשר בקיץ ניתן לאכול בגג הפתוח של המסעדה. חוץ מזה יש פה גם אוכל טוב והשירות אדיב ויעיל. כניסה למסעדה מאפשרת גם כניסה לגנים שנמצאים מתחת למצודה. כתובת: U Zlate studne 166, Lesser Town, Prague 1. אתר אינטרנט : www.terasauzlatestudne.cz
 2. Coda Restaurant – מסעדה שמשלבת אוכל בינלאומי טוב, יין מצוין, נופים מרהיבים של העיר ומוזיקה חיה ממופעים שמתקיימים בימים שלישי עד שבת. המסעדה נמצאת במלון Aria והיא משופעת בחפצי אמנות כמו קריקטורות שמצוירות על צלחות האוכל. כתובת : Trziste 9, Lesser Town, Prague 1. אתר אינטרנט : www.codarestaurant.cz
 3. SaSaZu – מסעדה, בר ולאונג' אסייאתי (תאילנדי, וייטנמי והודי) שמנוהלת ע"י שף ישראלי. המסעדה הוקמה ב-2010 והיא הומלצה במדריך מישלן כאחת מהמסעדות הטובות בפראג בשנת 2014. במסעדה עיצוב פנים ייחודי ומועדון לילה תחת אותו שם שנמצא בסמוך. רצוי להזמין מקום. כתובת: Bubenské nábřeží 306, 170 04 Praha 7. אתר אינטרנט: www.sasazu.com
 4. Aromi – מסעדה איטלקית שזכתה בפרסים רבים. המסעדה מעוצבת בפשטות ומציעה אוכל איטלקי ביתי, למשל : פסטה, פירות ים ובשרים. הצוות חייכני, ידידותי ויעיל ומסכים לענות על כל השאלות שלכם. במקום יש גם מעדנייה וניתן להשתתף בקורסי בישול או בסדנאות של טעימות יין שמתבצעים במקום. כתובת: Manesova 78, Prague 2. אתר אינטרנט : www.aromi.cz
 5. U Kroka – מסעדה שמציעה אוכל צ'כי מסורתי, טעים ואיכותי ומלווה בבירה ובשירות מצוין. חשוב לזכור שהמסעדה סגורה למעשנים .כתובת : Vratislavova 12, Prague 2. אתר אינטרנט: www.ukroka.cz
 6. Ambiente Pasta Fresca 400 – מסעדה שמגישה אוכל איטלקי ובעיקר פסטה ודגים. המסעדה ממוקמת במרתף אבל היא מעוצבת כמעדנייה וכוללת גם בית קפה ובר. במסעדה עצמה אסור לעשן אבל בבית הקפה מותר. כתובת : Celetna 11, Prague 1 . אתר אינטרנט : pastafresca.ambi.cz
 7. שלנו – מסעדה יהודית שמנוהלת ע"י שליחי חב"ד ומגישה ארוחות כשרות ועשירות במשך כל היום. המסעדה מציעה גם ארוחות שבת אבל חייבים להירשם אליהם מראש. כתובת : Brehova 8, Prague. אתר אינטרנט: http://www.shelanu.cz
 8. Restaurante Brasileiro – מסעדה ברזילאית בשרית בסגנון "אכול כפי יכולתך" שפתוחה כל יום מ-11:00 עד חצות. כתובת : U Radnice 8/13
 9. Hard Rock Cafe – מסעדה שמציעה אוכל אמריקאי ומארחת הופעות חיות של מוזיקה. כתובת : Rotta, Malé náměstí  3 Dům U . אתר אינטרנט: http://www.hardrock.com/cafes/prague/
 10. עגבניה ירוקה – פיצריה שמגישה גם פסטה וריזוטו. המסעדה שוכנת בבית אבן ונחשבת לאחת המסעדות הטובות בעיר בקטגוריה של אוכל איטלקי. כתובת : indrisska 18, 110.
 11. Ambiente Brsiliera – מסעדה ברזילאית בעלת 2 סניפים שמגישה בשר בצורה מיוחדת: כל שולחן מקבל דיסקית ירוקה וכל עוד הוא לא הופך אותה לצדה השני והאדום – הוא ממשיך לקבל אוכל. כתובת: Na Příkopě 500 או U radnice 13/8. שני הסניפים פתוחים בשעות 11:00 עד חצות כל יום. טלפון : 420-224-234-474. אתר אינטרנט: http://brasileiro-uradnice.ambi.cz/en/
 12. Made in Japan Sushi Bar. כתובת : Rytířská 409/8, 110 00 Prague 1. פתוח כל יום מ-11:00 עד חצות
 13. Staroměstská Restaurace. כתובת : Staroměstské náměstí 19, 110 00 Prague 1.
 14. U Pivrnce. כתובת : Maiselova 60/3, 110 00 Prague 1.
 15. Restaurace u Balouna. כתובת : Václavské náměstí 20, 110 00, Prague 1. המסעדה פתוחה כל יום מ-11:00 עד 23:00. אתר אינטרנט: http://www.ubalouna.cz/restaurant-prague
 16. UNO. מסעדה ים תיכונית שפתוחה כל יום מ-11:00 עד 23:00. כתובת : Náměstí Republiky 1, 110 00 Prague 1. אתר אינטרנט : unorestaurant.cz
 17. Tlustá Koala. כתובת : Senovážná 8, 110 00 Prague 1. אתר אינטרנט : tlustakoala.cz . המסעדה פתוחה כל יום מ-12:00 עד 02:00
 18. Pasta Krusta – מסעדה זולה שפתוחה כל יום מ-07:00 עד 20:00. כתובת Vodičkova 15, 110 00 Prague 1. אתר אינטרנט : pastakrusta.cz
 19. Bistro e2GO – מסעדה שפתוחה כל יום בשעות 07:19:00 ובסופי שבוע עד חצות. כתובת : Václavské náměstí, 110 00 Prague 1

מועדונים וחיי לילה בפראג

מוזיקה וחיי לילה בפראג
 1. מכה – המועדון הכי אופנתי בצ'כיה שמארח תקליטנים מכל העולם ומקפיד על מחירים סבירים של אלכוהול. כתובת: U Pruhonu 3, Prague 7. אתר אינטרנט : www.mecca.cz
 2. Roxy – אחד המועדונים הטובים ביבשת שנמצא במתחם שבו גם גלריה לאמנות, בית קפה ופאב. כתובת: NoD, Dlouha 33. אתר אינטרנט: http://www.roxy.cz/
 3. Duplex – אחד המועדונים הכי נחשבים בעיר שנמצא בכיכר ואצלב והכניסה אליו היא דרך החנויות שבכיכר. המועדון משתרע על שתי קומות כאשר הקומה הראשונה היא מעין בר שבו אפשר לשבת ולהזמין שתייה. בקומה השנייה נמצאת רחבת הריקודים וגם מקומות ישיבה נוספים. כתובת: Václavské námestí 21 Praha 1. אתר אינטרנט : www.duplex.cz/duplex.php
 4. Karlovy lazne – מועדון של 5 קומות במרחק הליכה מגשר קארל, שבכל קומה בר שתייה ומוזיקה אחרת.  המקום ידוע במחירי שתייה זולים ובכך שממש חם בו, אבל ניתן לשמור את התיקים והמעילים בכניסה תמורת תשלום. כתובת: Smetanovo nabrezi 198. אתר אינטרנט : http://www.karlovylazne.cz/
 5. Beer Factory – מקום מצוין עם בירה טובה, קצת יקרה אבל שווה. פה אתם הברמנים של עצמכם כי כל אחד מקבל ברז אישי לבירה. במהלך הערב יש תקליטן עם הפעלות. כדאי להזמין מקום מראש. כתובת: Václavské Náměstí 58. אתר אינטרנט: www.beerfactory.c
 6. La Bodeguita Del Medio – בר של מוזיקה לטינית עם זמרים, רקדנים וברמן מלהטט. לבר יש כמה חלקים ובכמה מהם אפשר להזמין גם אוכל. כתובת: Kaprova 5. טלפון : 224 813 922
 7. U Stare Pani – מקום ותיק ומצוין של הופעות חיות כל יום מ-21:00. המקום קטן שקט ורומנטי שנמצא ליד כיכר העיר – מקום במרכז של פראג. המחירים סבירים וכדאי לבוא מוקדם. כתובת: Michalska 9.
 8. The Pub – מקום דו-קומתי שבו כל אחד מקבל ברז בירה אישי ודרך מסך מגע תוכלו להזמין אוכל ולדעת כמה כבר שתיתם. כתובת: Veleslavínova 3. אתר אינטרנט: www.thepub.cz
 9. Pivovarsky Dum – מבשלה שהיא מסעדה עם בירות בכל מיני טעמים. אפשר לבקש טעימות מכל הטעמים וגם לאכול במנות גדולות. כתובת: Jecna 15, Praha 2 אתר אינטרנט : gastroinfo.cz/pivodum
 10. Blue light bar – בר מקומי וכיפי עם בירה טובה ואווירה צ'כית אמיתית. כתובת: Josefská 1, Praha 1. אתר אינטרנט: www.bluelightbar.cz
 11. Pivovarský klub – בר עם מאות סוגי בירה מכל צ'כיה במחירים מצחיקים. כתובת: Křižíkova 17, Praha 8 – Karlín. טלפון : 222-315-777

הימורים ובתי קזינו בפראג

 1. קזינו המילניום – קזינו שנמצא במלון מאריוט ונחשב לטוב בעיר. הכניסה חינם עם הצגת דרכון בתוקף. במתחם מסעדות, חנויות, באולינג ובתי קפה. פתוח כל יום מ-18:00. כתובת: V celnici 10, Prague 1.
 2. קזינו באנקו – קזינו ותיק שנמצא במרכז העיר במרחק הליכה מכיכר ואצלב. הקזינו פתוח כל היום והלילה והכניסה בחינם עם הצגת דרכון בתוקף. כתובת: Na Prikope 27 New Town, Prague.
 3. קזינו סברין – נמצא ליד כיכר ואצלב במבנה מהמאה ה-18. במקום מכונות משחק קלאסיות וחדשות והכניסה עם הצגת דרכון החל מ-16:00 כל יום. כתובת : Vaclavske nam 5-7

ברים מומלצים בפראג

 1. Bedlounge – מסעדה דו-קומתית עם בר שמעוצבת כמו מיטה גדולה. תפריט האוכל לא מגוון, אבל מחירי השתייה זולים ויש Happy hour. כתובת: Dlouhá 2, Prague 1.
 2. אייס פאב – נמצא במועדון Karlovy lazne ופתוח כל יום מ-12:00 עד 05:00.

מדריך זה לפראג נכתב על ידי תושב העיר והוא כולל גם מקומות ואתרים שלא תמצאו במסלולי התיירות הרגילים והמוכרים. אם אתם נוסעים לפראג לכל מטרה שהיא: עסקים, תיירות או בילוי – קחו את המדריך הזה איתכם כקובץ במחשב שלכם או כפלט מודפס. בכל מקרה, שתהיה לכם נסיעה טובה ומוצלחת.

שאלות ותשובות