כיום כמעט כולם יודעים שבעידן של חוסר ודאות הכי כדאי להשקיע בנדל"ן. אחת המדינות האטרקטיביות להשקעה בנדל"ן היא צ'כיה ובעיקר עיר הבירה שלה פראג. אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא ולגלות שנדל"ן בצ'כיה יכול לעבוד גם עבורכם.

שכונת-Modrany
שכונת Modrany

למה להשקיע בנדל"ן בצ'כיה בכלל ובפראג בפרט?

לצערנו קצרה היריעה מלספר לכם כאן את כל התורה על רגל אחת (את זה תוכלו ללמוד באמצעות לימודי נדל"ן במכללת RES למשל או בשיחה אישית עם המומחים שלנו), אבל בינתיים ניתן לכם טיפ שלא מלמדים באף בית ספר:

צ'כיה היא אמנם מדינה חדשה שנוסדה לאחר התפרקות מסך הברזל, אבל יש בה את כל האלמנטים שהופכים את ההשקעה הנדל"נית בה לכדאית במיוחד. למשל:

  • מחירי נדל"ן נמוכים שמאפשרים רכישת דירה גם למעמד הבינוני הישראלי
  • נכסים שהערך שלהם רק עולה, מה שמאפשר למכור את הנכס בתום תקופת השכירות ולהרוויח פעמיים: גם על השכירות וגם על המכירה ברווח
  • כלכלה יציבה שהופכת את צ'כיה לאחת הכלכלות החזקות בעולם. למשל, דירוג האשראי של צ'כיה גבוה בהרבה מזה שלנו וזהה לדירוג האשראי של יפן
  • פוטנציאל גבוה – ההשקעות הממשלתיות בצ'כיה מתקדמות כל הזמן וגם שכונות שנחשבו מוזנחות תופסות תאוצה נדל"נית. ראו למשל את הולשוביצה או זיזקוב.
  • שוק שכירות מפותח שמבטיח השכרה כמעט מיידית של הנכס שלכם. צ'כיה ופראג מושכות אליהן לא רק את הקהל המקומי, אלא גם מעסיקים מכל העולם (ג'ונסון אנד ג'ונסון, יבמ וכו' שנהנים מעובדים אקדמאים במחירים נמוכים) שמעלים את הביקוש למגורים בשכירות. למעשה, כ-80% מהצ'כים גרים בשכירות ולא מעוניינים אפילו לרכוש דירות משלהם!!
  • קירבה לישראל. צ'כיה נמצאת במרחק של כשלוש וחצי שעות טיסה מנתב"ג, כך שכל בעיה שלא תיפתר ע"י חברת הניהול המקומית שלכם – יכולה להסתדר בקלות באמצעות טיסה קצרה.

באילו עסקאות נדל"ן בצ'כיה כדאי להשקיע וממה חשוב להיזהר?

כמו בכל מקום, גם בצ'כיה כדאי להשקיע בעסקאות נדל"ן שנראות בטוחות ולהיזהר מעסקאות מפוקפקות ומתרמיות. למשל, בצ'כיה סוכני הנדל"ן לא חייבים לעבור הכשרה או להציג תעודה, כך שכל אחד יכול לעסוק בתחום. לכן, אם מציעים לכם השקעה בצ'כיה אבל לא מאפשרים לכם להיכנס פיזית לנכס – אנחנו ממליצים לוותר על העסקה כי כנראה שמדובר בסוכן נדל"ן מטעם עצמו.

לקבלת פרטים אודות הנכס מלאו פרטים בטופס